CZ 75B Operace Anthropoid

ČESKÁ ZBROJOVKA UHERSKÝ BROD
CZ 75B
Do měsíce

57 843,00 Kč

69 990,00 Kč


CZ 75B Operace Anthropoid


Loni se na trhu objevila další z limitovaných edic pistolí CZ 75 B.Tomuto klasickému celoocelovému modelu,který si stále udržuje pozici symbolické vlajkové lodi České zbrojovky Uherský Brod ,podobné osvěžování nabídky sluší a vkusně zdobené malé série se na pultech obvykle dlouho neohřejí.Jako právě edice Operace Anthropoid ,jejíž expedice skončila na jaře 2018.

 


Na zůžených bocích pistole přední části závěru z leva najdeme datum 27.5.1942,z prava je uvedeno místo akce Praha - Libeň


Ve třech řádcích na pravém boku těla v prostoru mezi osou manuální pojistky a čepem záchytu závěru jsou poslední slova československých parašutistů .


Jsme Češi!
Nikdy se nevzdáme.slyšíte?
Nikdy!

 


Na závěru pistoli této edice najdeme popis CZ 75 OPERACE ANTHROPOID.

 


Série 75 kusů v číselné řadě 1942 - 01 až 1942 - 75.

 
Dva muži, samopal stengun, bomba a auto s třetím nejmocnějším nacistou říše – tak vypadalo ráno 27. května 1942 v zatáčce v pražských Kobylisích. Parašutisté Jan Kubiš a Josef Gabčík se na svůj úkol odstranit kata českého národa Reinharda Heydricha připravovali několik měsíců. Přesně před 76 lety pak nastala chvíle, která se zapsala do českých dějin jako největší odbojová akce druhé světové války – operace Anthropoid.


Operace Anthropoid byla kódovým jménem pro atentát na Schutzstaffel (SS) -Obergruppenführera a generála der Polizei Reinharda Heydricha, ředitele Reichssicherheitshauptamt (Kompletní bezpečnostní službu nacistického Německa) a Reichsprotektor protektorátu z Čech a Moravy. Operace se uskutečnila v Praze dne 27. května 1942 poté, co ji připravila britská Zvláštní operační rada se souhlasem československé exilové vlády. Zraněn v útoku, Heydrich zemřel na své zranění dne 4. června 1942. Jeho smrt vedla k vlně nemilosrdných represálií německých SS vojsk, včetně zničení vesnic a zabíjení civilistů. Antropoid byl jediný úspěšný atentát na seniorského nacistického vůdce během druhé světové války.

 


Heydrich byl jedním z nejmocnějších mužů v nacistickém Německu a významnou postavou ve vzestupu Adolfa Hitlera; jako nacistický potentát, dostal celkový obvinění z takzvaného konečného řešení (holokaustu) Židů v Evropě. Přes nebezpečí se českoslováci rozhodli uskutečnit operaci, která by pomohla poskytnout legitimitu Edvardovi Benešově vládě v exilu v Londýně, stejně jako odškodnění proti krutému panství Heydricha.

 

 

CZ 75 B je přímý nástupce historicky jedné z nejúspěšnějších pistolí světa – CZ 75.


Největší výhody:
Velkokapacitní dvouřadý zásobník nábojů, dobré držení v každé ruce, dobré výsledky při pudové střelbě (bez míření), nízký odpor spouště, vysoká přesnost střelby, vysoká životnost a vysoká spolehlivost i při použití různých typů nábojů. Po vystřelení posledního náboje zůstane závěr otevřený. Mířidla jsou vybavena třemi luminiscenčními body pro míření za snížené viditelnosti, vhodnost pro COMBAT střelbu. Model CZ 75 B je opatřen blokováním zápalníku pro zvýšení pádové bezpečnosti zbraně.


Charakteristické vlastnosti CZ 75:


Celoocelová konstrukce

Dvouřadý zásobník s vysokou kapacitou

Kovaná hlaveň

Ergonomická rukojeť a ovládací prvky

Jedinečná přesnost

3 bodový záměrný systém

Snadná manipulace s ovládacími prvky

Prodloužená životnost daná vyspělou konstrukcí a použitým materiálem


Vysoká bezpečnost díky vestavěným bezpečnostním prvkům:

- manuální pojistka nebo vypouštění kohoutu

- bezpečnostní ozub na kohoutu

- blokace zápalníku

- zamezení odpálení při neuzamčeném závěru

 

Na objednávku

Vyhledávání

Nabídka

Výrobci

Ankety